To, že nic špatnýho neděláte neznamená, že po vás nepůjdou

Není těžké ve světě narazit na názor, že pokud ´neděláte nic špatného´ a tedy nemáte co skrývat, nemusíte si nijak hlídat soukromí, nebo nedej bože vám ani nemá vadit, když vám chce kdokoli (ať už soukromá firma, či stát) sledovat buď vaší korespondenci, či přímo vás.
Jasně, pokud nevraždíte koťátka, může se sdát, že ani nemusí být co skrývat.
To celé ale má jeden (má jich víc, ale o jednom chci psát proto, že není až tak zřejmý) háček. Je spousta věcí, myšlenek a názorových proudů, které se v čase mění. To, co je dnes normou, může být za nějakých deset, dvacet let naprosto za hranou. Nebudu psát konkrétní příklady, i když mě mnohé napadá.
Prostě si představte, že třeba za 20 let budete kandidovat na senátora, poslance, či se stanete z jakéhokoli důvodu nepohodlnou osobou. A někdo na vás bude mít vaší složku. A v ní zcela jistě najde něco, co je nyní úplně normální a běžné, ale za 20 let bude za hranou a neakceptovatelné. A to na vás vytáhne.
A vy se nestanete poslancem ani senátorem, nebo nedej bože prezidentem. A pokud budete nepohodlný, snadno se vás zbavěj. Kvůli něčemu, co bylo běžný a ti co jsou proti vám tak fungovali úplně stejně.

Napsat komentář